6. Január 2016 o 21:42 Nahodil: KazisvetKazisvet

Dobre si spomínam, že v tomto roku som presedel pri PC neuveriteľné hodiny, hlavne kvôli GTA III a Morrowindu, ktorý som hral niekoľko mesiacov, a ešte dnes sa k tejto hre veľmi rád vraciam. Trailery na tieto dve hry sa ale do rebríčka nedostali, pretože si myslím, že neboli príliš vydarené, a konkurencia bola veľmi silná. Poďme sa na ňu pozrieť.

5. miesto: No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way

Sympatická agentka Cate Archer vníma v tomto trialery záchranu sveta s riadnym humorom a tak aj video celkovo pôsobí. Ide o ženskú verziu Jamesa Bonda alebo obdobu Agentky Carter z roku 2002. Cate fabulous Archer sa ukazuje v ingame aj v CGI grafike. Rozpráva nám, čo budeme v jej úlohe robiť, koho budeme stretávať a aké miesta navštevovať. Nepriatelia už na prvý pohľad umelou inteligenciou neprekypujú, čo ale vôbec nevadí. Cate využíva rôzne gadgety, ale aj klasické zbrane ako pištoľ, či kušu, napríklad na useless ninja ženy. Trailer má jednu minútu, ale hra sa stihne ukázať naplno. Komu takýto typ zážitku sedí, tak sa určite rozhodne.


4. miesto: Syberia

Syberia je krásna hra. Adventura, ktorá vyšla na toľkých platformách, takže si ju mohol vyskúšať naozaj hocikto. Trailer, tak ako hra, ale nie je pre každého. Zaujme len milovníkom tohto žánru a hier, ktorých hnacím motorom je silný príbeh. Skladá sa výlučne z očarujúcich cutscén, ktoré približujú steampunkový a secesný štýl hry. S príbehom nás oboznamuje slovesná časť traileru. Postavy prezrádzajú primerané množstvo informácií. Načrtnú hlavný problém a ostatné nechávajú na hráčovu zvedavosť. Na Kate, ktorá je nadšená rôznymi hračkami a prístrojmi, sa dobre pozerá. Trailer má oproti ostatným dnešným videám pokojnejšiu a hlavne nenásilnú atmosféru.


3. miesto: Battlefield 1942

Vráťme sa teraz späť do čias, kedy mala EA dobré meno a pozrime si úplný začiatok známej FPS série Battlefield. Filmový trailer ukazuje významné boje z druhej svetovej vojny, pri ktorých si určite budete pomrmlávať známu Battlefield zvučku. Najkrajšie bolo zistenie, že tieto boje alebo misie bolo možné skutočne v hre skúsiť proti ďalším hráčom. Prvýkrát som si vyskúšal riadenie tanku alebo bojového lietadla. Bol som otravný a ukazoval som toto video aj kamošom. Mal som pri ňom taký fajn pocit, ako keby som to video spravil ja, neviem či ste také niečo niekedy zažili aj vy...


2. miesto: Warcraft III: Reign of Chaos

Blizzard nepustí a aj v tomto rebríčku má svojho zástupcu. Nie som príliš strategicky mysliaci hráč, ale Warcraft III som mal, a ešte aj mám veľmi rád. Pamätám si ako sme spolu s bratom vytvárali rôzne mapy cez World Editor.
Trailer je po grafickej stránke samozrejme na tú dobu to najlepšie, čo sa dalo vidieť. Celý je o tom, ako sa na zelenej lúke masíruje Footman s Gruntom. Nakoniec sa zapája aj „Spadla z oblakov“, čiže infernal, čo dvoch rivalov očividne šokuje. Rozprávač počas traileru už nemôže byť viac epický a pri zábere, v ktorom človek a ork zrejme stretnutie s Pekelníkom nerozchodili hovorí: We stand now, upon the brink of destruction, for the reign of chaos has come at last. Tradičná Blizzard monumentálnosť. Tento trailer je podľa môjho skromného názoru o mnoho lepší ako trailer na filmový Warcraft.


1. miesto: Mafia: The City of Lost Heaven

Rozmýšľal som sa, či na toto miesto umiestniť GTA III alebo prvú Mafiu. Rozhodol tento trialer, ktorý je vo všetkom lepší ako videá na Grand Theft Auto III. Bola to prvá, naozaj kvalitná hra z českého štúdia Illusion Softworks (teraz 2K Czech). Daniel Vávra a jeho tým boli vynášaní do nebies. Tento trailer patrí medzi tie dlhšie ukážky. Keby nevidíte obraz, tak si možno myslíte, že ide o trailer na film. Ukážke nič nechýba, má pekné repliky, akčné naháňačky a krvavé prestrelky s výbornou hudbou. Hra pôsobí oveľa reálnejšie ako GTA III, ktoré vyšlo v ten istý rok na PC. Prvou Mafiou si podľa mňa prešiel každý, kto sa už nejaký ten rok hráva na PC.

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články