8. Január 2016 o 19:51 Nahodil: KazisvetKazisvet

Sea of Solitude mi vďaka príšerám, ktoré brázdia ulice potopeného mesta vo videu pripomenulo Shadow of the Colossus alebo aj The Last Guardian (áno, z toho mála čo o hre vieme). Automaticky som sa do hry zaľúbil a teraz ju budete na madhouse často stretávať aj vy. Teda nie až tak často, o Sea of Solitude sa veľa nepíše, predsa len je to o samote...

O čo ide? Webstránka hry nás víta s vetou: "Keď sú ľudia príliš osamelí, zmenia sa na príšery." Možno to vyznieva kruto, ale niečo na tom zrejme bude. Pravdaže nechcem tvrdiť, že všetky príšery sú zlé. Takouto opachou sa stala aj Kay (pričom pôsobí veľmi milo) a veľmi chce zistiť, čo za tým je a prečo sa to stalo práve jej. Počas svojho hľadania ale príde na to, že nepriateľmi v mori samoty nie sú obrovské monštrá, ale niečo oveľa oveľa desivejšie.

Vo videu Cornelia Geppert ako hlavný vývojár štúdia Jo-Mei prezradí, že Kay musí pomôcť aj monštrám, ak chce zistiť, čo sa stalo jej. Tieto príšery predstavujú rôzne typy samoty a podľa toho sa prispôsobuje aj prostredie, v ktorom títo sympaťaci prežívajú. Hra má na prvý pohľad veľmi zaujímavý štýl. Inšpiráciu čerpali z rôznych japonských videohier ako Silent Hill, Ghibli alebo Wind Waker, čiže riadne kombo. Hra je ešte hlboko vo vývoji, takže aj to čo vidíte vo videu bude zrejme vyzerať vo finále oveľa lepšie.

Ani slovo nepadlo o tom, kedy by hra mala byť vonku alebo na akých platformách sa objaví. Samozrejme, keď to bude známe, tak budete prví, kto to bude vedieť.

Zdroj: Only SP

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články