15. Január 2016 o 18:44 Nahodil: KazisvetKazisvet

Nórsky tridsiatnik sa pred štyrmi rokmi rozhodol, že prejde všetky hry na Steame. Keď som si prečítal podobnú titulku článku, tak mi bolo jasné, že zrejme pôjde o nejakého nolifera, ktorý nemá čo celý deň a noc robiť. Po pár riadkoch som sa dozvedel, že ide o hráča, ktorý pracuje v IT firme, má dieťa a ženu a že sa hráva cca dve hodiny každý pracovný deň. To zmenilo môj názor a muž s prezývkou Multitasker si získal moju pozornosť.

Jeho celoživotný projekt dostal nie príliš originálny názov „Finish all Steam Games“. Zaujíma vás ako vznikol? Nie je to žiadny extra príbeh, skôr mám pocit, že vám bude v niečom povedomý. Multitasker, ako mnohí z nás, hrával MMORPG Anarchy Online. Popritom mu v Steamovej knižnici pribúdali hry, ktoré nikdy nenainštaloval, nevyskúšal. Jedného dňa si tento problém uvedomil a rozhodol sa, že bude prechádzať iba tri hry a ďalšiu nainštaluje iba v tom prípade, ak jednu z tých troch prejde. Tu niekde sú počiatky projektu Finish all Steam Games.

Diskutuje o ňom takmer výhradne na Reddite, kde si môžete prečítať celkom zaujímavú diskusiu. Podľa posledného ôsmeho reportu prešiel zo svojich 1413 Steamových hier približne 20%. Ja som tiež prešiel cca 20% svojich hier, akurát, že ich mám „o trošku“ menej.


V reporte vidíte miniatúry všetkých jeho hier, ale zaujímavejšou časťou sú jeho obľúbené hry, nedocenené hry a hry, ktoré by veľmi rád videl na Steame. Multitasker má podľa mňa celkom dobrý vkus. Akú hru považuje Multitasker za zdolanú? „Keď sa na obrazovke začnú ukazovať záverečné titulky, tak je pre mňa hra prejdená.“ Takže žiadne nerd záležitosti ako odomykanie všetkých achievementov, splnenie všetkých vedľajších úloh a podobne. Podľa neho takéto „vedľajšie aktivity“ nepridávajú hre nič na jej hodnote. Niet mu čo zazlievať, keďže vedie normálny život. On sám tvrdí, že hranie je celkovo druhoradé, všetky ostatné každodenné povinnosti sú na prvom mieste. Fakt, že sa hráva dve hodiny cez pracovný deň mu ale aj tak závidím.

Ľudia na Reddite sa ho pýtajú, ako sa vysporiada s čisto multiplayerovými hrami ako CSko alebo Dota 2. Multitasker má na tieto hry praktické riešenie. Hranie takýchto hier pozastavil a bude sa im venovať, keď prejde všetky hry pre jedného hráča, čo ako vieme, nebude nikdy.

Na obrázku vidíte Multitaskerovú zostavu a keďže býva v Nórsku, tak aj krásny výhľad z okna na random nórske jazero. Na hry zatiaľ minul cca $5000, čo podľa neho nie je až tak veľká suma. Určite nie je, keď pomyslím na to, koľko hier ešte musí kúpiť a koľko investuje do zostavy, aby mu aj budúce hry išli aspoň na úrovni „dá sa to ako tak hrať“.

Otázka na záver. Prečo to robí? Multitasker veľmi rád navštevuje svety, ktoré herní vývojári vytvárajú a má veľmi pozitívnu vlastnosť, ktorú mu môžeme závidieť (teda ja určite). Dokáže takmer na každej hre nájsť niečo, čo ho baví a motivuje k tomu, aby danú hru s radosťou prešiel. Ja som napríklad taký typ hráča, ktorého keď nezačne hra do pol hodiny od spustenia baviť, tak ju prestanem hrať, rovno ju odinštalujem a ak mám svoj deň, tak napíšem nemilú a pohoršenú recenziu na Steam, aby toho chúďa hra nemala náhodou málo.

Ak vás Multitaskerov príbeh zaujal, tak môžete checknúť vyššie spomenutý Reddit alebo odberať jeho nový Youtube kanál, na ktorý bude uploadovať videá z niektorých prejdených hier a podobný obsah. Držíme projektu Finish all Steam Games palce, nech toho stihne Multitasker prejsť čo najviac a sme si istí, že štafetu po ňom preberie syn.

(titulný obrázok je od DiglidiDudeNG)

Zdroj: Eurogamer , Reddit

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články