25. Január 2016 o 11:30 Nahodil: SidSid

Virtuálna realita je lákavá hlavne tým, že dokáže pohltiť okolie, v ktorom sa nachádzame a umiestni nás do sveta, ktorý nám pripravia autori. Kedysi veľké scifi sa už pomaly stáva realitou a ja sa neviem dočkať, čo všetko nám ponúkne. Nedávno som narazil na zaujímavý koncept hry, kde by hráč šíril lásku a nechal za seba robiť špinavú prácu nadprirodzené bytosti. Autorom konceptu hry Panthea je Márk Juhász z Budapešti.

V hre Panthea nebudeme žiadny špeciálny hrdina so schopnosťami, naopak budeme obyčajný človek, ktorý vie kráčať, obzerať sa a objímať všetko naokolo. Našou úlohou bude cestovať do krajiny bohov, aby sme zachránili našu milovanú osobu z podsvestia.

Hra sa bude ovládať z pohľadu prvej osoby.

Hráč bude počas svojej púte objímať stratené duše, ktoré si k nemu vytvoria puto.

Spriatelené bytosti s ním budú potom cestovať a ochranovať ho.


Rôzni bohovia budú predstavovať bossov tejto hry. Bude ich veľmi ťažké získať, keďže sa budeme musieť najskôr vyhýbať ich útokom a potom sa pokúsiť o objatie. Ak však hráč bude úspešný, spútaný boh preňho bude obrovská pomoc.

Bohovia budú mať rôzne atribúty ako napríklad Smrť, Deštrukciu, Lov, More a Párty...

... alebo Svetlo, Rýchlosť, Inteligencia, Manželstvo a Krása.


Ak sa hráčovi podarí získať na svoju stranu dostatočný počet bohov počas svojej púte, pomôžu mu presvedčiť bohyňu Smrti, aby pustila hráčovho milovaného na slobodu.

Podľa mňa je to veľmi príjemný koncept pre menej zdatných hráčov a určite by to mohla byť zaujímavá hra pre prvé kroky vo virtuálnej realite. Ak máte podobné zaujímavé nápady, budem rád, ak sa s nami o ne podelíte :)

Zdroj: https://www.behance.net/juhaszmark

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články