10. Február 2016 o 23:52 Nahodil: SidSid

Ak sa pri úvodných scénach filmu smeje celé kino, viete, že tieto dve hodinky ubehnú veľmi rýchlo. Film sa už od počiatkov svojho marketingu oháňa trefnými vtipnými hláškami a tí, čo poznajú Deadpoola trochu bližšie určite tušia, že ich v kine čaká niečo špeciálne.

Po spomínanej marketingovej masáži som sa cítil veľmi príjemne a je mi trochu ľúto, že sa premiérou filmu asi skončila. Nemusíte sa však báť, vtipov na Wolverinov účet si vo filme užijete dosť. A čo je ešte lepšie, štúdio odkleplo druhú časť, už len to musí byť dôkaz, že tomuto anti-hrdinovi začalo konečne veriť.

SkullPoopL

Je dosť možné, že mi odteraz bude pri čítaní komixov s Deadpoolom znieť v hlave hlas Ryana Reynoldsa. Ten sa očividne pre túto rolu narodil minimálne tak, ako Hugh Jackman pre bokombrady a ostré pazúry. Z každej scény je cítiť perfektné pochopenie postavy Deadpoola a ja som sa ňou s radosťou nechal kŕmiť celý čas strávený v kinosále. Deadpoolov oblek vyzeral fantasticky a niet divu, že s ním Reynolds utiekol z natáčania. Hlavná postava komunikuje s publikom rovnako ako komixová predloha, na čo vedlajšie postavy vtipne nechápavo reagujú a považujú Wadea za cvoka. Nechýbajú vtipné narážky na reálnych hercov a popkultúru, uťahovanie si z klasických akčných klišé a situácií, ktoré poznáme zo superhrdinských filmov. Niektoré scény som musel predýchavať so slzami v očiach (samozrejme od smiechu).

Kde začína zábava

Bez toho, aby sme sa vybrali do nebezpečných krajín Spoilerlandu, skúsim to zhrnúť nasledovne. Wade Wilson, bývalý vojak špeciálnych jednotiek, ktorý sa teraz živí ako nájomný lámač kostí, stretne ženu svojich snov (vôbec nevadí, že je to prostitútka, láske nerozkážeš) a chce s ňou stráviť zbytok svojho života. Na jeho smolu je ten zbytok veľmi krátky, pretože onedlho zistí, že má rakovinu v pokročilom štádiu pomaly na každom dôležitom orgáne v tele. Po tejto scéne sa mi veľmi páčilo to, že Wadea ukázali aj z tej lepšej stránky a trochu ma chytilo za srdce, že to nie je len sebecký asshole, ale myslí hlavne na to, čo bude s ľuďmi, na ktorých mu záleží. Jediné východisko je špeciálny program na vytváranie "superhrdinov", ktorý mu môže zachrániť život. Aspoň to tak tvrdí reklama. Od tejto chvíle sa začne akčná jazda, kvôli ktorej sme hlavne išli do kina. Nesmrteľný Deadpool na ceste za pomstou kvôli svojmu hnusnému ksichtu a záchrane svojej lásky.

X-meni, nechajte Deadpoola napokoji

Deadpoolových parťákov budú tvoriť Weasel, majiteľ baru pre nájomných žoldákov a Wadeov najlepší kamoš, slepá stará spolubývajúca a dvaja X-meni v zložení Colossus a Negasonic Teenage Warhead (najlepšia prezývka). Colossus ho bude stále otravovať s tým, aby sa pridal k X-menom a priniesol niečo dobré svetu, čo vytvorí hneď niekoľko vtipných situácií a vy už zdiaľky budete s úsmevom očakávať, ako to Deadpool odpáli. Ten totiž nemá čas ani náladu riešiť tieto hrdinské sračky. Jediné, čo chce, je pomstiť sa a zachrániť svoje milované dievča. Easy task, easy life.

Verdikt

Na Deadpoola som sa veľmi tešil a spolu so Suicide Squad ide o moje najočakávanejšie komixovky tohto roka. Humor bol skvelý, akčné scény ma bavili a postavy sa skvelo dopĺňali. Čo ma osobne však trochu sklamalo je fakt, že tento film nebol až taký odpal, ako som čakal. Mal som pocit, že sa film snaží tlačiť na rating 18+, ale akoby sa bál preskočiť ešte ďalej a dobehnúť víťazne do cieľa. To sa dúfam zlepší v druhej časti, na ktorú sa už teraz neviem dočkať. Ak máte radi superhrdinov a ešte stále váhate, na aký film si kúpiť lístky do kina, práve ste ho našli. Spravte si pekného Valentína.

Detaily

Žáner: Akcia, Komédia
Dátum vydania: 10. 02. 2016
Odkaz: Oficiálna webstránka

  • +Humor
    Postavy
    Akčné scény
    Humor som už hovoril?
  • -Slabší dej
    Od 18+ ratingu som čakal trochu viac
Zdieľať článok
3 Komentáre
Burizon Burizon 12. Február 2016 o 13:47
+2 -0

Mne sa to mega páčilo, celé 2 hodiny som sa bavila :D

Reagovať
HramToNohami HramToNohami 17. Február 2016 o 10:32
+1 -0

Videl som uz 2x v kine:) Bad ass film:)

Reagovať
Sid Sid 17. Február 2016 o 18:33
+0 -0

Super :) Je to pecka, teším sa keď to uvidím znova.

Reagovať
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.