6. Apríl 2016 o 14:55 Nahodil: KazisvetKazisvet

Rok 2011 bol pre svet veľmi pestrý. Stalo sa veľa hrozných vecí, ako napríklad vyhodenie Charlieho Sheena zo seriálu Two and Half Men a podobne. S videohrami to bolo našťastie lepšie. Vyšli pecky ako Portal 2, Skyrim, Deus Ex alebo taký Witcher 2. Má niektorá z týchto hier trailer v TOP 5?


5. miesto: Prey 2

V roku 2011 sa na E3 veru mnoho ľudí potešilo, keď videlo tento trailer. Idea vesmírneho šerifa alebo lovca odmien bola veľmi lákavá a všetci sa celkom dobre nahypovali. Bohužiaľ bola hra neskôr definitívne zrušená a nám okrem sĺz zostal aspoň takýto veľmi vydarený trailer. Video je skvelé, kombinuje pohľad z prvej aj tretej osoby, sem tam vidíme aj HUD a hlavne množstvo zaujímavých záberov na futuristické mesto a dostatok akcie. Zahral by som si niečo také...


4. miesto: Deus Ex: Human Revolution

Adam Jensen a Deus Ex sú legendy. Pamätám si, ako sa hráči obávali príchodu nového Deus Ex, ale hra to nakoniec bola fantastická, rovnako ako tento trailer, ktorý začína snom Adama, ktorom pripomína Icarusa. Aj napriek svojej dĺžke vôbec nenudí a okrem toho, že je to skvelé pozeranie, tak sa niečo dozvieme aj o pozadí hry a o augmentovanom Adamovi. Do tohto divadla hrá skladba od Michaela McCanna, ktorý zložil výborný soundtrack.


3. miesto: The Last of Us

Trailer na tento system seller je rovnako intenzívny ako hra, v ktorej sa surovo mlátite s darebákmi alebo sa snažíte zapichnúť infikovaného čo najšetrnejšie, aby vám kúsok črepiny alebo stará vyskakovačka zostala ešte na ďalšieho braindeada. Absencia akejkoľvek hudby pridáva na realizme surovým záberom. Španielka začína hrať až pred koncom videa, keď Ellie hovorí o tom, že toto je na ich dennom poriadku. Trailer toho veľa neukáže, ale aj tak zanechá v divákovi silný dojem.


2. miesto: Assassin’s Creed: Revelations

Woodkid a séria Assassin’s Creed už jednoducho patria k sebe, čo dokazuje aj ich ďalší spoločný trailer. Ezio Auditore nasleduje stopy svojho učiteľa Altaira do Konštantínopolu, kde ho už čakajú hustí chalani s halapartňami (áno také slovo existuje) a mečmi. Úchvatný súboj Ezia nekončí kvôli jeho víziám príliš dobre a tak sa dostáva Ezio Auditore do úzkych. Ako to skončí už zrejme tušíte.


1. miesto: Dead Island

Tento trailer mi pôvodne vnukol myšlienku, aby som napísal tento seriál a konečne ho máme v rebríčku! Trailer na Dead Island už svojim počtom videní naznačuje niečo naozaj veľké. Každý, kto v roku 2011 zavadil aspoň o zopár hier musí tento slávny trailer poznať. Je neuveriteľne smutný, plný strachu a zúfalstva. Ukazuje posledné momenty rodiny „na dovolenke“. To že koniec tejto rodiny nie je pustený chronologicky pridáva traileru na originalite. Spomalené spätné zábery sú presekávané útržkami krvilačných nemŕtvych a otca, ktorý sa snaží zachrániť manželku a dcéru. Aby toho nebolo málo, tak na záver videa môžeme vidieť ešte rodinné zábery, kým bolo na ostrove všetko v poriadku. Hudba samozrejme všetko efektívne umocňuje. Už nech si myslíte o hre čokoľvek, tak musíte uznať, že toto video je majstrovský kúsok, ktorý sa nevidí tak často.

Všetky ostatné časti tohto seriálu si môžete prezrieť na tomto odkaze. Uvidíme sa opäť o týždeň. (PS: Aby nedošlo k nedorozumeniu, titulný obrázok je z Remastered edície The Last of Us).

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články