15. Apríl 2016 o 20:37 Nahodil: James111James111

Pripravovaná adaptácia populárnej mangy z 90tych rokov - Ghost in the Shell sa oficiálne začala natáčať.

Predloha resp. manga sa odohráva v nie až tak vzdialenej budúcnosti, dej sa začína v roku 2029. Kvôli narastajúcemu problému s nezvládnuteľnými hackermi bol zriadený Útvar 9 ktorého aktuálnym cieľom je postava známa ako "Puppeteer" (Bábkar), ktorý sa nabúrava do kybernetických mozgov vplyvných ľudí.

Z obsadenia však vyplýva, že film sa zameria skôr na teroristickú skupinu Individual Eleven a antagonistu, cyborga menom cyborg Kuze (Michael Pitt/ I Origins). Dvaja agenti Útvaru 9, Batou (Pilou Asbæk/ Lucy) a cyborg (v Ghost in the Shell to volajú augmented-cybernetic human, má to ale kybertelo, kybermozog a v Scarlettinom prípade aj kyberboobs takže je to vlastne cyborg) Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson/ Avengers, Lost in Translation) sú mu však na stope.

K nám sa dostal prvý pohľad na postavu Motoko a.k.a. Scarlett:


Asi si hovoríš, že buď majú v Japonsku nový trend používať amerikánske a dánske mená, alebo zas všetky japonské postavy zaplnili bieli herci s minimálnou účasťou japonského obsadenia. Tvorcovia si 'chybičku' uvedomili tiež a tak sa pomocou vizuálnych efektov snažia spraviť Scarlett trochu ázijskejšou. Niečo podobné sme videli v sci-fi thrilleri Looper, keď tvorcovia pomocou vizuálnych efektov upravili tvár Josepha Gordona-Lewitta, ktorý si vo filme zahral mladšiu inkarnáciu postavy Brucea Willisa, aby si boli o niečo podobnejší.

Film má pod taktovkou Rupert Sanders, ktorý nám pred 4 rokmi priniesol nie až tak strašnú Snow White and the Huntsman. Robotická Scarlett by mala doraziť do kín už o rok, 14. apríla 2017.

My len dúfame, že adaptácia mangy resp. anime Ghost in the Shell sa podarí minimálne tak, ako tomu bolo napríklad pri Edge of Tomorrow, ktrorý čerpal z All You Need Is Kill.

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články