30. Apríl 2016 o 10:38 Nahodil: KazisvetKazisvet

Aj napriek tomu, že No Man's Sky je z veľkej časti procedurálne generovaný, tak sa tím z Hello Games snaží mať svoj vlastný, ihneď poznateľný štýl, čo sa im podľa mňa zatiaľ veľmi darí. Môže za to skúsená skupina umelcov a samozrejme nadšenie pre projekt, ktoré je na každom členovi vidieť.

Najväčšou inšpiráciou sú sci-fi knihy a komiksy hlavne zo 60. a 70 rokov. Žiarivé farby pôsobia akoby boli vesmírne lode alebo zvieratá namaľované, no stále si hra zachováva dostatočný realizmus a nestráca na svojej "uveriteľnosti". Grafici sa museli popasovať aj s vlastným systémom farebnej teórie, ktorý funguje na každý objekt v hre. Ten dopomáha tomu, aby mala každá planéta svoju osobnosť a aby malo každé zviera zodpovedajúce animácie k svojej veľkosti, podobe a povahe. Už sa teším, ako pomenujem nejaké náhodne zviera "xPussyDestroyerx" alebo "SlaveOfKazisvet".

V druhom videu dostanú priestor dvaja veľmi významní páni. Dave Gibbons pracoval na storytellingu a grafike Watchmenov a Kingsmana a James Swallow vytvoril príbeh k hre Deus Ex: Human Revolution alebo k filmu Star Trek. Obaja momentálne pomáhajú Hello Games vytvoriť unikátny príbeh, ktorý bude pre každého hráča iný.

To možno znie ako otrepaná fráza, no koncept No Man's Sky naozaj ponúka "nekonečné ihrisko" pre nové príbehy a dobrodružstvá každému hráčovi. Aj napriek proced. generovaniu obsahu bude mať každá budova v hre svojich staviteľov a dôvod, pre ktorý je postavená. Na hráčovi zostáva, či bude chcieť odhaliť tento príbeh alebo nie. Nikto vás v hre nebude ťahať za ručičku a hovoriť vám, čo máte alebo nemáte robiť.

Súčasťou limitovanej edície bude aj komiks Dobrodružstvá v No Man's Sky. Na týchto sci-fi komiksov pracujú vyššie spomenutí machri Gibbons a Swallow. Tieto príbehy pomôžu hráčom predstaviť si lore alebo tradíciu, na ktorej stojí hra.

Toľko na dnes zo sveta No Man's Sky. Hra vychádza 22. júna, čiže dovtedy ešte máte nejaký ten čas na ušetrenie €. Pevne veríme, že hra bude stáť za to. Nižšie v galérii nájdete nové wallpapers pre svoje PC.

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články