12. Máj 2016 o 18:18 Nahodil: KazisvetKazisvet

Na Civilization je skvelé, že úspech v hre môžete dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Napríklad vyhladiť z mapy sveta každého, kto sa vám postaví na odpor alebo si naopak úplne každého kúpiť a zaviazať. Možností je veľa a ešte viac ich bude v šiestom pokračovaní tejto legendárnej ťahovej stratégii.

Mestá budú po novom expandovať cez viaceré políčka (hexy), takže bude možné ich lepšie prispôsobovať terénu a hlavne aktuálnym potrebám civilizácie. Zmeny pocítime aj pri výskume, ktorý sa bude dať nejako boostovať pomocou objavovania sveta a nových národov. Diplomacia bude konečne dynamická, takže od jednoduchých primitívnych vzťahov postupne prejdeme k modernej zložitej diplomacii.

V Civ VI budeme môcť kombinovať jednotky. To znamená, že podpora, napríklad anti-tank tím, bude môcť podporovať pechotu na tom istom políčku. Podobné jednotky sa dokážu združiť do "Corps" jednotky. Multiplayer bude taktiež vylepšený a ponúkne viac "akcie" v jednom ťahu hráča.

Civ VI bude mať nový tutorial, ktorý predstaví hru úplným nováčikom. Veteráni dostanú úplne nové možnosti budovania a riadenia svojej civilizácie, takže pre každého niečo.

Civilization VI vychádza 21. októbra exkluzívne na PC. Preorder už funguje, napríklad na Steame. Už sa vidím ako si každý večer dvestokrát hovorím: "Už len jeden ťah a idem spať..."

Zdroj: Oficiálny web

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články