7. Júl 2016 o 13:26 Nahodil: KazisvetKazisvet

Prey of the Gods je prvá hra od trojčlenného štúdia No Matter Studios a chalani zatiaľ odvádzajú naozaj perfektnú prácu, o čom vás presvedčí nový trailer.

Inšpirácia hrou Shadow of the Colossus je viac než jasná. V podstate ide o ten istý koncept. Rozdiel je v tom, že v Prey for the Gods budeme so sympatickou hrdinkou pobehovať po neľútostnej zasneženej krajine a snažiť sa prežiť, čo v SotC absentovalo. Wander taktiež nemal vystreľovací hák ako má hrdinka v tejto hre, takže nejde o tak do očí bijúci rip-off

Vývojári do finálnej hry prinesú iba 5 bossov, čo im nemožno vyčítať vzhľadom na tak malý tím a rozpočet, ktorý by chceli vyzbierať. Ak sa vyzbiera peňazí viac, tak bude aj viac bossov a taktiež vydanie hry na next-gen konzoly, takže šup šup na Kickstarter, nech je aspoň tých $300 000 čo najskôr vyzbieraných. Ďalší bossovia budú zadarmo len pre backerov, čo znamená, že pre ostatných majiteľov hry pôjde o platené DLC, čo neznie príliš o.k. ale tak uvidíme.


Prey for the Gods nechýba striedanie dňa s nocou, dynamické počasie a terén. Budeme môcť preskúmať chrámy, ktoré ukrývajú rôzne tajomstvá a hlavne predmety po predchádzajúcich neúspešných hrdinoch. Príbeh hry je samozrejme nelineárny, takže sa hráč rozhoduje ktorého boha ide zabiť a akým spôsobom to chce spraviť.

V traileri je vidieť, že hrdinke pomáhajú vlci, teda jeden určite. Je pravdepodobné, že ak zomrieme (čo sa stane veľakrát), tak nás vlk odtiahne naspäť do skrýše k ohňu a odtiaľ sa bude pokračovať. Mňa osobne zaujíma hracia doba a znovuhrateľnosť hry. Rovnako dúfam, že animácia ešte poriadne pokročia lebo tie vo videu poriadne škrípu.

Prey for the Gods je naplánovaný na december 2017, takže možno budeme mať pekné Vianoce. Dovtedy nám zostáva hrať opäť a zas remastrovaný Shadow of the Colossus.

Zdroj: DSOG

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články