31. August 2016 o 15:20 Nahodil: KazisvetKazisvet

Hneď na začiatku sa priznávam, že som o Of Kings and Men dokopy nič nevedel a jediné, čo pritiahlo moju pozornosť bol tento skvelý trailer. Hneď potom som kontaktoval vývojárov, ktorí mi o týždeň poslali kópiu hry na testovanie. Of Kings and Men nedávno prešla z pre-alfy do alfa štádia a vstúpila do programu Early Access. Vývojárom z Donkey Crew sa tak splnil sen a populárny mod teraz pretavujú do plnohodnotnej hry.

O čo ide v Of Kings and Men (OKAM)? Ako som už v popise naznačil, úlohou hráčov je kántriť tých druhých hráčov, čo nad hlavami nemajú "trojuholníček spojenectva". Oba tímy alebo ak chcete kráľovstvá, sa nijako neodlišujú. Okrem toho, že sa hráč snaží zagniaviť chudáka z druhého kráľovstva, tak má aj za úlohu obsadiť a obraňovať jednotlivé miesta na bojisku, ktoré sú označené vlajkou. Zrejme to tak bude aj na tej druhej hre, ktorú som nikdy nehral, Mount & Blade.

OKAM v aktuálnej verzii toho veľa neponúka. Zahrať si môžete iba "drúzganie okolo vlajky", skirmish a duely, v ktorých sa dá dobre predcvičiť technika boja s mečom, sekerou alebo kyjakom. Skirmich je menšia verzia Conquestu, v ktorej sa stretne na každej strane osem hráčov a bojujete na kolá bez respawnov.

V hre je fantastický systém boja, do ktorého sa dá rýchlo dostať ale chce to čas, aby ste ho naozaj ovládli. Preto hrám väčšinou s lukom a iba v prípade, že sa mi minú šípy sa rozbehnem ako Rollo Lothbrok oproti Frankom a oháňam sa malou valaškou, ktorá veľa muziky proti obojručným mečom a štítom nezahrá. Aj napriek tomu, že moje Kill / Dead Ratio zostáva hlboko pod nulou sa pri hre veľmi zabávam a myslím si, že to je to najpodstatnejšie.

Spustené je aj preview modu Epic, ktorý sa podobá kampani v hre Heroes & Generals, čiže na mape pracujete so svojimi jednotkami, staviate a samozrejme zúčastňujete sa bojov. Nič z toho ale v terajšej verzii hry (1.5.0) nenájdete, ale takýto hybridný mod môže prilákať množstvo ľudí, ktorí hrávajú napr. stratégie.

Zlepšovanie postavy, ako silnejšie útoky, dlhšia výdrž a podobne, tak tiež akosi nefungujú, takže hra vás udrží dlhšie, iba ak vás baví porážať ostatných rytierov bez akejkoľvek odmeny (ak nerátam dobrý pocit). Je ale zaujímavé, že hra ma už v tomto surovom štádiu baví viac ako trojáčkový For Honor, ktorý je v podstate v každom ohľade lepší ako OKAM. Asi je to tým, že zatiaľ čo alfa For Honor už nemá ďaleko od finálnej verzie (úprimne!), tak OKAM ma pred sebou dlhú cestu a ponúka odlišný pohľad na tento žáner. Alebo je to neohrabanosťou hry, ktorá je mi veľmi sympatická. V terajšom štádiu hry si radšej zahrajte alternatívy ako M&B, Chivalry alebo Gloria Victis. Pevne verím, že OKAM sa dostane s pomocou svojich oddaných fanúšikov veľmi ďaleko!

PS: Poprosím nerfnúť tie obojručné meče.

Zdroj: Oficiálna stránka hry

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články