15. Október 2016 o 17:32 Nahodil: James111James111

Pilot novinky od HBO – seriálu Westworld, ktorý je dokonalou žánrovou kombináciou sci-fi a westernu, bol jeden z najlepších seriálových pilotov vôbec. Už sme sa o ňom rozpísali minule. Druhá časť prišla síce hneď po týždni, no to čakanie bolo nekonečné!

Hneď zo začiatku epizódy som sa musel nad sebou nahlas zasmiať. Stupid Adam, čo si si myslel. Jediná vec, ktorá mi totiž vadila v prvej epizóde Westworldu, bol fakt, že mi ľudské postavy (mimo Hopkinsa a Harrisa) prišli oveľa nezaujímavejšie, ako postavy androidov. Epizóda však začína takmer okamžite predstavením dvoch hercov z Áčkových filmov – Ben Barnes (hral v tých zlých Narniách) a Jimmi Simpson (hral vo filmoch ako Zodiac, Date Night či Abraham Lincoln: Vampire Hunter, čiže z 3 známych filmov, len dva sú blbosti, čo nie je taká hrozná bilancia).

Westworldom sa navyše začal šíriť vírus medzi jednotlivými androidmi – pouličné básnictvo bleh - všetci začínajú citovať Shakespearove “Violent delights have violent ends” a rozpamätávajú sa na všetky tie znásilňovania a strieľania, ktoré im venovali ich benevolentní tvorcovia.

Ed Harris je stále najzáhadnejšou postavou seriálu, zatiaľ čo ostatní súložia s androidkami, on hľadá záhadné ‘bludisko’ a snaží sa dostať do hlbších levelov parku. Stále zo seba robí frajera pred obyvateľmi Westworldu, strieľa do všetkého, čo sa hýbe a ťaží z toho, že oni mu ublížiť nemôžu. Príde mi ako decko v CSku, ktoré ti milo pripomína, čo všetko robí po večeroch tvojej mame a neustále ťa zabíja na mape, pritom vieš, že má aim-bota a ostatné cheaty. Charizmu však má podstatne väčšiu ako decká na CSku.

Ďalší nováčik je herec s najtragickejším pohľadom Hollywoodu – Clifton Collins Jr. Práve on nedobrovoľne pomáha Harrisovi na ceste za bludiskom. Pomaly sa odhaľujú hlbšie vzťahy medzi ľudskými postavami a konečne došlo aj na Hopkinsov úžasný monológ. Neviem sa dočkať ďalších častí a na moju starú lásku, Game of Thrones, už pomaly zabúdam. Aj keď to medzi nami neskončilo a čakajú nás ešte dve finálne série.

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články