16. Október 2016 o 09:30 Nahodil: James111James111

Najprv sme tu mali rohatého právnika z Hell’s Kitchen, ktorý okamžite prilákal pozornosť k spojeniu Netflixu a Marvelu. Mal charizmu, dobré obsadenie, temnú atmosféru, zaujímavé postavy a scény, ktoré vo mne stále zostali Napríklad scéna v ktorej náš obľúbený nevidiaci hrdina Matt Murdock spacifikoval celý gang, ktorý uniesol mladého chlapca. Matt tam prehadzoval prerastených gangsterov z miestnosti do miestnosti, bola to skutočne brutálna a uveriteľná bitka.

Potom prišla Jessica Jones. Ju vyzdvihol úžasný záporák, ktorý okamžite zatienil ktorúkoľvek postavu. Hlavná antihrdinka bola v tej správnej miere odmeraná a drsná, no zároveň sympatická a hrdinská. Objavil sa aj Luke Cage a nám sa pomaly začala zbierať takmer celá zostava Defenderov.

Čo nového však prináša do Marvel univerza Luke Cage? Pre mňa sa seriál niesol v menej ťažkopádnej akcie, slabých záporákov, nezaujímavých postáv a premrhaného potenciálu. Luke Cage nie je hrdina stavaný na atraktívne bitky, keď máš televízny rozpočet. Nemôže každú chvíľu lámať steny, hádzať po záporákoch autá či odhadzovať gangsterov do niekoľkometrovej výšky. S pomalším tempom som teda rátal už pri ohlásení seriálu.

A začalo to dobre. Záporák Cottonmouth s jeho šialeným smiechom pripomínajúcim Letovho Jokera bol uveriteľný antagonista. Jeho superschopnosťami boli obrovský rozpočet, arzenál zbraní a jeho vlastný gang v uliciach. Cottonmouth nebol typický komixový záporák. Bol to gangster. A do konceptu celkom zapadal. Jeho prvé scénky s portrétom Biggieho a Cottonmouthom dokonalo hrajúcim na klavíri boli highlightom celého seriálu.

Avšak nepriestrelný Luke, ktorého nezraní takmer nič, je preňho priveľké sústo. Čakal som, že dostane Lukea na kolená. Že ublíži jeho blízkym, nájde spôsob, ako sa mu dostať pod jeho nepriestrelnú kožu. Prinúti ho poriadne sa zapotiť. Bez nášho druhého antagonistu – Diamondbacka by však toho veľa nezmohol.

Diamondback bol však maximálne nezaujímavá postava s plytkou motiváciou, ktorá mňa osobne absolútne nezaujímala. Občas sa stane, že keď spoznáš motivácie záporných postáv a zistíš, prečo sú z nich tak kruté ‘zvery’ týrajúce nevinných, zmeníš na nich názor. Tak trochu ich pochopíš. Neodpustíš im úplne, dokážeš sa s nimi však aspoň sčasti stotožniť. Postava Diamondbacka mala veľmi ďaleko od dosiahnutia podobnej hĺbky a rozmeru. Cottonmouth ten potenciál mal. Bol však rovnako premrhaný.

Nezaujímavých záporákov dopĺňal nezaujímavý Luke. Na Jessicu sa nadväzovalo menej než minimálne. Ich vzťah, ktorý je jeden z tých významnejších vo svete Marvelu, sa vôbec nebudoval. Jediná spojka medzi svetom Jessicy a Lukea bola Rosario Dawson. Pozreli sme sa aj do Lukeovej minulosti, čiže išlo viac-menej o origin story.

Väčšina série však prebiehala v rozvláčnom tempe politických intríg a dokonca sa niesla vo veľmi podobnom duchu ako prvá séria Daredevila – justičný systém je skorumpovaný, čo s tým? Zabiť záporákov alebo ich nechať polícii a pozerať sa, ako vyjdú na slobodu. Jessica Jones si s tým poradila po svojom. A prvotriedne. Koniec naivným klišé o bezúhonných hrdinov. Killgrave si zaslúžil zlomený väz. Jessica to vedela, my sme to vedeli a v podstate to vedel aj on sám. A tak sa ho Jessica zbavila. Luke je však tak trochu nezaujímavý skautík, takže sa so všetkým vysporiadava po svojom.

Hudba nebola mojou šálkou kávy. Vhodne však dopĺňa atmosféru Harlemu. A cameo Method Mana bolo super. Akčné scény boli pomalšie. Aj Luke si však strihol jeden či dva zapamätateľné momenty. A pozerať sa, ako sa od neho odrážajú náboje, ma snáď nikdy neomrzí.

Ku koncu našiel aj svojich rovných súperov a prišiel o akúsi nezraniteľnú auru, ktorá sa s ním niesla prvú polovicu série. Stále však mohol skončiť 4-5krát v rakve, ak by sa jeho nepriatelia nesprávali stupídne a mierili poriadne (keď máš smrteľné úmysly, mieriš na hlavu, nie na rameno dumbass!!!).

Luke Cage mi ako prvý z dielne Marvel-Netflix nesadol. Vadil mi však už v Jessice Jones, takže na seriál som nehľadel práve najobjektívnejšie. Napriek tomu vidím veľký potenciál v pouličných hrdinoch Marvelu. Ostáva len dúfať, že nebude premrhaný.

Detaily

Žáner: Akčňák, Dráma

  • +Luke Cage si stále drží temnejšiu atmosféru Netflixovského Marvel univerza. Má svoje zapamätateľné momenty a občas skutočne doručuje kvalitu, na akú sme zvyknutí.
  • -Postavy boli nezaujímavé, dej až priveľmi rozvláčny a akcie bolo taktiež na dlhú stopáž epizód pomerne málo.
Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.