14. November 2016 o 19:57 Nahodil: James111James111

Mne osobne sa trailer páči. Má všetko, čo každý tuctový kasový trhák má mať - sexi hlavnú protagonistku vo vyzývavom obleku, temný cover komerčného hitu kultovej kapely, záhadného záporáka a akrobatické kúsky popierajúce všetky zákony fyziky.

Ghost in the Shell je jedna z klasických máng, neskôr rozpracovaná do výborného rovnomenného anime. O tejto filmovej adaptácii sme si už čo-to napísali. Podľa najnovších vyjadrení režiséra filmové spracovanie pôjde do veľkej miery vlastnou cestou a zápletkami predlohy sa len inšpiruje. Film sa má sústrediť na vnútorný konflikt hlavnej hrdinky - The Major (Scarlett Johansson) keďže príbeh sa odohráva vo svete, v ktorom je manipulácia s myšlienkami bežná, je ťažké odlíšiť fikciu od reality.

Podľa všeobecných ohlasov všetkým vadí obsadenie bielych hercov do rolí japonských postáv. To je samozrejme pochopiteľné a whitewashing Hollywoodu je dlhoročne známa vec, ktorú verejnosť veľmi odsudzuje. Samozrejme, keď obsadíš na miesto bielej postavy predstaviteľa nejakej inej etnickej skupiny (ehm ehm, Fantastic 4 - Johnny Storm, ehm ehm), tak je to tiež obrovský problém. Podľa môjho skromného názoru, ktorý ťa samozrejme nemusí zaujímať, by sme sa mali preniesť cez toto rasové značkovanie a obsadzovať hercov podľa ich schopností, charizmy, osobnosti a dbať na to, aby tieto faktory čo najviac sedeli s črtami samotnej postavy.

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.