2. Február 2017 o 22:08 Nahodil: James111James111

The Lost City of Z rozpráva historický príbeh o britskom objaviteľovi, Percivalovi Fawcettovi, ktorý sa v roku 1920 vydal hlboko do nebezpečného Amazonu po stopách bájneho mesta.

Popri svojich bádaniach však zmizol... Fawcett sa domnieval, že v okolí rieky Amazon sa kedysi nachádzala veľká civilizácia a je možné, že odhalí jej pozostatky. Dostane sa mu do ruky dokument portugalského objaviteľa z 18. storočia, ktorý údajne objavil ruiny pradávneho mesta.

Film zastrešil režisér James Grey (má za sebou komerčne neveľmi vyčnievajúce, no napriek tomu kvalitné filmy ako We Own the Night a The Immigrant). Zahrá si Charlie Hunnam (spomínaný Jax zo Sons of Anarchy či hlavná postava megalomanského Pacific Rim), Tom Holland (najnovší predstaviteľ pavúčieho muža) a Robert Pattison (jedna z hlavných postáv najnenávidenejšej filmovej série Twilight, ktorá stvorila ďalšie monštrá ako Divergence alebo The 5th Wave).

The Lost City of Z sa v slovenských kinách predstaví 20. apríla 2017, avšak film už bol uvedený v amerických kinách, takže máme aj prvé ohlasy.

Rotten Tomatoes Critics: 87 %

IMDB: 7,6

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.