7. Február 2017 o 00:32 Nahodil: James111James111

Povedzme si otvorene, štvorka oproti pôvodnej trilógii poriadne zaostávala. Namiesto Willa a Elizabeth, ktorí pre nás boli neodmysliteľnou súčasťou prvých troch pirátskych blockbusterov, nahradila mlčanlivá (aj keď nádherná) Syrena a nezaujímavý skautík Philip.

Prínos Penelope vo forme krásneho výstrihu čerstvej postavy a španielskej charizmy film mierne oživil, príbeh však zaostával. Päťka nám však dáva nádej na pokračovanie guilty-pleasure série sebaistého kapitána s výraznými očnými linkami a dredami s príveskami z Dobrého trhu. Javier Bardem vyzerá, že sa dostal do role zlovestného Kapitána Slizolina Salazara na prvú. Jeho postava je stále zahalená rúškom tajomstva. Synopsa príbehu nám len stručne napovedá, že ide o posádku smrtiacich pirátov, ktorí unikli z Trojuholníka smrti a sú odhodlaní zabiť všetkých námorníkov plaviacich sa pod čiernou vlajkou s prekríženými hnátami. Pirátov zachráni len bájny Poseidónov trojzubec.

Trailer nám otvára aj veľa otázok - aký osud postihol twilightovo bielu posádku Kapitána Salazara s chabou zubnou hygienou, čo to Mojžišovské more, čo ten Jackov nový vzhľad?

Každopádne, Kapitána s gestikuláciou Donalda Trumpa a nekonečným morom charizmy uvidíme v kinách už 26. mája 2017. Dúfame, že 5-ka prinesie do série znovu kvalitu prvých filmov.

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.