14. November 2015 o 19:26 Nahodil: KazisvetKazisvet

Dnes to bude magický rok 2000, ktorý okrem Playstation 2 priniesol aj výborné trailery.

5. miesto "The Sims"

Tento "zavriem na záchode tohto Simíka a necham ho tam umrieť od hladu" simulátor uzrel svetlo sveta vo februári v roku 2000. Maxis s EA nás na túto hru riadne namotali možno aj vďaka (na svoju dobu) veľmi vydarenému traileru, v ktorom sa striedajú situačné izometrické zábery z hry s animáciami vylepšovania domu Simíkov. Heslom "Buduj - nakupuj - ži!" sa na začiatku mnohí držali, ale podľa mojej skúsenosti sa to skôr či neskôr zvrhlo na použitie cheatu "klapaucius", aby som zbalil tú kočku od vedľa na pekný bazén alebo na odsúdenie celej rodiny k čo najkúrioznejšej smrti. Tento trailer nám predstavil aj hudbu, ktorá sa stala pre túto sériu akoby typickou, veď spomente si sami.


4. miesto "Soldier of Fortune"

Nalejme si čistého vína, Soldier of Fortune bola fantastická hra, dokonca aj jej druhá časť a čo túto hru predávalo? Nič iné ako výborne spracované Gore. Nepriateľom ste mohli s hociktorou zbraňou odtrhnúť ruku, nohu či hlavu, ktorá vo väčšine vybuchla. Sem tam sa stalo, že aj celý panáčik so samopalom praskol do krvavého oblaku. Jednoducho radosť hrať. Trailer na hru je v nízkej kvalite no perfektne predstavuje o čo v hre ide. Hru je možné rôznymi spôsobmi zohnať, takže kto sa chce zabaviť trošku úchylným spôsobom a vrátiť sa do roku 2000, nech neváha ani sekundu.


3. miesto "Diablo II"

Túto hru pozná asi každý hráč. Ikona hack & slash RPG žánru. Mnohé hry túžili a túžia byť ako Diablo II. Trailer od Blizzardu už pred 15 rokmi dokázal v krátkej metráži vyvolať tú správnu atmosféru. Trailerov je na túto hru viac, no tento považujem za najvydarenejší. Je zaujímavé, že pre Diablo II vychádzali patche aj takmer desať rokov po vydaní.

Not enough Mana!


2. miesto "Command & Conquer: Red Alert 2"

Na druhé miesto som zaradil legendárny C&C a jeden z typických trailerov pre túto sériu, ktorý kombinuje scény so skutočnými hercami, ktoré sa kvalitou podobajú maximálne pornofilmom, CGI a gameplay zábery. Samozrejme nemôže chýbať metalová hudba a hlášky generálov alebo ostatných jednotiek oddaných svojej vlasti. Prevedenie novších C&C trailerov sa popravde menení, niektoré nabrali vážnejší tón, no v podstate ide o to isté. Tieto prvé ale považujem za pamätné, pretože priniesli niečo nové a zaujímavé. Mimochodom, ešte stále čakám na nový Generals.


1. miesto "Quake III: Arena"

Hra síce vyšla cca mesiac pred rokom 2000, ale nemohol som vynechať tento klenot. Keď som prvýkrát uvidel trailer, tak na mňa pôsobil priam neuveriteľne lebo nič tak kvalitné som v tej dobe nepoznal. Tie záblesky na začiatku a Sarge, ktorý sa vrhá do davu nepriateľov, krása. Samozrejme to hrali všetci okolo mňa, aj babkin pes. Niekedy v tých časoch začali vznikať aj prvé kvalitné machinimy, čo Quake III ešte viac zviditeľnilo, čiže keď sa išlo do internetovej kaviarne (kde kávu ani nerobili), tak len na Quake III, CSko, DoDko alebo TF. Quake je láska, Quake je život.

Dúfam, že sa vám môj výber páčil. Ak máte svoje tipy, tak ich pošlite pod článok, radi sa na ne pozrieme. Stretneme sa pri ďalšej časti, v ktorej sa pozrieme na rok 2001.

Zdroj: Youtube

 

 

Zdieľať článok
0 Komentárov
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.
Odporúčané články